طبیعت گردی و بقا در طبیعت

مهارت های کمپینگ

شب مانی در چادر در دل طبیعت بکر با یک چای آتشی در کنار عزیزانمان! لذتی وصف ناپذیر است که بیشتر ما دوست داریم این لحظه را تجربه کنیم. اما کمپینگ نیازمند دانستن اصول و مهارت هاییست تا بتوانیم از آن حداکثر لذت را ببریم. انتخاب محل چادر، برپایی چادر و در نظر گرفتن شرایط مختلف طبیعی، سرویس بهداشتی، پخت غذا و بسیاری از کارهایی که نیاز به یادگیری آنها داریم. در این کارگاه ما به کودکان،نوجوان و جوانان مهارت های مختلف لازم در برنامه کمپینگ را آموزش می دهیم و با اجرای برنامه های کمپینگ در طبیعت، فضای تکرار نشدنی را برای آنها فراهم می کنیم.

مهارت های بقا در طبیعت و جهت یابی

روش کردن آتش با وسایل و بدون وسیله، یافتن آب در طبیعت، ساخت پناهگاه در طبیعت، جهت یابی با خورشید و ستارگان و عوامل طبیعی، استتار و بسیاری از آموزش های مهیج و جذاب که شاید هرگز فرزندانمان آنها را تجربه نکرده باشند. ما این آموزش های مهیج را در قالب کارگاه ها و اردوهای پرهیجان برنامه ریزی کرده ایم. قصد داریم با آموزش این مهارت ها به کودکان، نوجوانان و جوانان ترس آنها را از طبیعت و طبیعت گردی از بین ببریم و به آنها بیاموزیم که طبیعت همیشه آماده ی میزبانی از ماست به شرطی که بدانیم شرایط درست مهمانی را.

GPS

گاهی رفتن با فرزاندمان به طبیعت در جایی که سالهای بچگی خودمان رفته ایم. حس عجیبی خواهد داشت. با دانستن علم کار با دستگاه و سیستم GPS میتوانیم از طبیعت گردی و حتی بسیاری از سفرهای خود بیشتر لذت ببریم. امروزه در بسیاری از گوشی های هوشمند سیستم GPS وجود دارند و امروزه بسیاری از افراد بسته به نیاز خود از آن بهره مند می شوند. اما قصد ما در این بخش، آموزش کار با دستگاه های مخصوص GPS است، دستگاه هایی که دقت و امکانات بسیار بالاتری از گوشی های هوشمند دارند و با آنها میتوان با توجه به نیاز خود، حداکثر بهره برداری را از سیستم GPS داشته باشیم. این آموزش ها را ما در قالب کارگاه ها و اردوهای بسیار مهیج برای کودکان،نوجوانان و جوانان برنامه ریزی کردیم تا علاوه بر یادگیری، خاطرات فراموش نشدنی را برای آنها رقم بزنیم.

آشنایی با تجهیزات سفر و کوله چینی

همیشه قبل از رفتن به سفر مشکل اساسی همه ی ما چیدمان کوله پشتی یا چمدان هاست. خصوصا برای شروع یک سفر طبیعت گردی چیدمان کوله پشتی بسیار حائز اهمیت می شود چون در برخی از سفرها نیاز داریم کوله پشتی خود را ساعت ها حمل کنیم. در این صورت نوع چیدمان و وزن کوله پشتی اهمیت بالایی پیدا می کند. هدف ما در این آموزش اشنایی با انتخاب و چیدمان صحیح و اصولی کوله پشتی است. زیرا سفر با کوله پشتی چه در طبیعت و چه در شهرهای مختلف، مزایای بسیاری نسبت به سفر با چمدان دارد. علاوه بر کوله پشتی طبیعت گردی نیازمند تجهیزات بسیاری است که باید با آنها شویم تا بتوانیم سفر طبیعت گردی پرهیجان و لذت بخشی داشته باشیم.

آخرین برنامه های طبیعت گردی و بقا در طبیعت